بوتاکس و از بین بردن خط و گره اخم

۱۳۹۲/۰۴/۱۹     ۲,۴۷۴

 اگر فرد همه تلاش خود را انجام دهد و باز هم شاهد ایجاد خطوطی باشد که ماهیت پویا یا دینامیک دارند راهکاری وجود دارد که به اندازه بسیار اثربخشی خطوط دینامیک را از چهره فرد می زداید.  خطوط دینامیک که براثر انقباضات مکرر عضلات صورت بوجود می آیند و بیشتر درنواحی بین ابروها ( خط اخم ) ، پیشانی ، گردن و اطراف چشم ها می باشند بهترین کاندید برای انجام عمل تزریق بوتاکس هستند.

امروزه بهترین درمان برای کاهش و یا از بین بردن این خطوط تزریق توکسین بوتولینیوم ( Botulinum Toxin ) یا همان BOTOX  است . بوتاکس یک ماده پروتئینی می باشد که نزدیک به نیم قرن است توسط متخصصین اعصاب برای رفع گرفتگی عضلات و درمان میگرن استفاده می شود و برای زیبایی چهره و از بین بردی چین و چروکهای آن آزمایشات و تجربیات بسیاری را پشت سر گذاشته است .

تزریق مقادیر مشخص و استاندارد ازاین ماده می تواند باعث فلج موقت عضلات به مدت 4 - 5 ماه بشود و به این ترتیب چروکهای ناشی از انقباض این عضلات نیز بطور موقت از بین می روند . بدیهی است با کاهش اثر دارو و بازگشت قدرت عضلات چین و چروکها نیز به همان وضعیت سابق باز خواهند گشت. تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابروها نیز استفاده می شود . درحال حاضر محصولات گوناگونی از بوتاکس که تولید کشورهای مختلف است بفروش می رسد .

معتبرترین و استانداردترین بوتاکس موجود دردنیا که موردتائید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی وسازمان نظام پزشکی ایران می باشد نوع دیسپورت ( DYSPORT ) است که ساخته کشور انگلستان بوده و در بسته بندی ویال 500 واحدی بصورت ماده خشک عرضه می گردد .

بطور معمول هر ویال دیسپورت برای سه نفر استفاده می شود .